חיפוי זכוכית

במשך שנים התרגלנו לראות חיפוי אבן בחדרים שונים, הן במבנים פרטיים והן במבנים מסחריים ועסקיים. כל מי שרצה להשתמש בחיפוי אבן יכול היה למצוא מגוון סוגים ודוגמאות של אבנים איתם הוא יכול היה לחפות קירות חיצוניים ופנימיים.

בשנים האחרונות אנחנו רואים שינוי בגישה, כיום אל מעט אנשים בוחרים להשתמש בחיפוי זכוכית במקום חיפוי אבן. חיפויים אלו מתאימים גם כן לקירות פנימיים וחיצוניים, כך למשל אנחנו יכולים לראות חיפוי זכוכית במטבח וכן בגינה או בחצר של הבית. חיפוי זה נוצר על הקיר עצמו לצורך עיצוב, אך במקרים שונים, כמו במטבח, אנחנו יכולים למצוא חיפוי זכוכית למטבח גם לצורך כיסוי ארונות כמו ארונות אמבט. בחדרים שונים, כמו סלון וחדרי שינה, ניתן למצוא, גם כן, חיפוי זכוכית לצורך הבלטת ריהוט מסוים.

 

חיפוי זכוכית – כיצד משתמשים בו

הרעיון של חיפוי זכוכית הוא מאוד פשוט, במקום להשתמש במבנה הרגיל של קיר או של הריהוט, אז לוקחים זכוכית מעוטרת ומעוצבת, ומלבישים אותה על גבי הקיר או הריהוט. מדובר בזכוכית חזקה (לעיתים אף כפולה), אשר על גביה יוצרים עיצובים שונים. ניתן לרכוש זכוכית מעוטרת כפי שהיא וניתן לרכוש זכוכית או מקלחונים בהזמנה אישית. על מנת לעצב את הזכוכית יש להדפיס עליה באמצעות מדפסות מיוחדות. ניתן להדפיס ציורים ועיטורים שונים וכן ניתן לבצע תבליטים ותחריטים שונים.

ישנן מספר נקודות שצריך לחשוב עליהן לפני שמשתמשים בחיפוי זכוכית.

ראשית, יש לזכור שזכוכית עלולה לצבור לכלוך, בוודאי אם היא נמצאת במטבח, לכן חשוב שנקפיד לנקות אותה מדי יום על מנת שלא יישארו עליה סימנים. בעיקרון, עדיף שהזכוכית לא תהיה קרובה לכיריים על מנת שהאדים לא ירו בה סימנים.

שנית, כשבוחרים חיפוי זכוכית, לא משנה אם זה למטבח או לכל חדר אחר, יש לוודא שהוא מתאים לעיצוב של החלל בו מחליטים להתקין אותה וכן למבנה עצמו. במקרה של התקנת חיפוי זכוכית במטבח, יש לוודא שהיא מתאימה לשיש ולארונות ולא יוצרת ניגוד שעלול להפריע.

שלוש, אם משתמשים בחיפוי זכוכית בחוץ, יש לוודא שהיא מכילה חומרים שישמרו עליה מפני קרני השמש וכן מפני הגשם.

ארבע, ניתן להשתמש בתמונות אישיות על גבי חיפוי זכוכית, כך שניתן להפוך אותן לתמונות בסלון או בכל חדר אחר.

חמש, צריך לזכור את ההבדל העיקרי בין חיפוי אבן לחיפוי זכוכית, אם האבן נשברת ניתן להשלים אותה כחלק נפרד. במקרה של זכוכית זו עלולה להיות בעיה שכן נצטרך להשלים את כל המבנה של הזכוכית ולא רק חלק ממנה.

למידע נוסף וחיפוש קטלוג ברזים למטבח נשלפים כנסו ותיהנו !

דילוג לתוכן