מקלחון CNC

מומחי כוכב המקלחונים מסבירים: מה זה מקלחון CNC?

 בין שלל המונחים הטכניים הנוגעים לייצור ולעיצוב מקלחוני זכוכית לפעמים מופיע המונח CNC הפחות מוכר – אנו עושים לכם סדר בבלגן ומספרים על חיתוך CNC, יתרונותיו ואיך הוא בא לידי ביטוי בעולם המקלחונים.

 

עם השנים עולם המקלחונים הלך והשתדרג:

חיתוך יפה נקי וייחודי
חיתוך יפה נקי וייחודי

לא עוד וילון אמבטיה, לא עוד מקלחת זולה מפלסטיק, אלא עיצובים מהודרים ואיכותיים יותר, הן במראה המצודד והן בעיצוב, באיטום ובעמידות לטווח ארוך. גם לטכנולוגיה יש יד בכך:

בזכותה חיתוך הזכוכית נעשה מדויק וחכם יותר ויותר, וה-CNC עליו מייד נסביר הוא כרגע חוד החנית בתחום.

 

למה הדיוק ואופן החיתוך חשובים כל כך?

כי אז ההתאמה בין החלקים היא מדויקת יותר, והדבר משפיע על החיבור ביניהם, על רמת האיטום, על איכות הגימור, ועל נוחות וקלות התנועה והפחתת השחיקה במסילות של מקלחוני הזזה למשל.

לעתים כשהדגם נחתך באופן כה מדויק ומושלם אפשר להפחית את חלקי הפרזול בו וליצור מראה נקי יותר של כמה שיותר זכוכית ללא התערבות חומרים נוספים.

 

האופציה לדייק יותר ויותר את החיתוך, את צורתו, עומקו וכו', גם מאפשרת חריטה אומנותית על גבי הזכוכית, לעיצוב מרשים יותר.

 

אז מה זה בעצם חיתוך CNC?

עלותם של מוצרים אלו היא גבוהה יותר בשל הטכנולוגיה
עלותם של מוצרים אלו היא גבוהה יותר בשל הטכנולוגיה

 אלו הם ראשי תיבות של המונח Computer Numerical Control.

כלומר, לא אדם הוא המבצע את החיתוך, אלא מערכת ממוחשבת, מעין רובוט.

הנתונים מתוכנתים פנימה, ואז המערכת היא שמבצעת את העבודה (חיתוך במקרה הזה, אבל יש גם מכונות CNC לניקוב למשל) בדיוק מופתי, באופן מבוקר.

מכונות כאלו קיימות לא רק בתחום הזגגות והמקלחונים, אלא גם משמשות לעיבוד ולחיתוך מתכת, פלסטיק, עץ, אלומיניום ועוד. הן יכולות גם להפעיל כלים שונים לצורך הפעולה המבוקשת, כמו מחרטה, מקדחות, לייזר וכו'.

 

אז מה זה אומר, מקלחון הזזה CNC סי אנד סי?

בגדול, כל מקלחון ניתן לייצר בחיתוך מהסוג הזה. זוהי פשוט שיטת חיתוך חכמה יותר.

אבל המקום בו הגאונות של חיתוך CNC באה לידי ביטוי בצורה הטובה והיעילה ביותר בעולם המקלחונים היא בייצור מקלחוני הזזה מזכוכית.

במקלחון הזזה הדלתות לא נעות פנימה והחוצה על ציר בצדן, אלא מחליקות לצד על גבי ציר, מוט או מסילה קבועים.

כאשר משתמשים בחיתוך CNC יוצרים למעשה חריץ מדויק במיוחד בזכוכית לצורך ההזזה, וכך מייתרים את הצורך בתוספת מסילה או מוט פלדה לצורך פעולת ההזזה של הדלתות.

כתוצאה מכך מקבלים מקלחון הזזה CNC נוח לשימוש עם פעולה חלקה, שגם מצטיין במראה נקי ואלגנטי יותר של זכוכית יפהפייה ומינימליסטית, ללא תוספות מיותרות.

בקיצור: איכותי יותר, מדויק יותר, יפה יותר.

ישנם דגמים מובנים של מקלחוני CNC וכמובן ניתן ליצור מקלחוני הזזה שכאלו בהתאמה אישית בעיצוב לפי מידה ולפי כל בקשה של הלקוח.