מקלחונים מעוצבים

יותר ויותר אנשים מתקינים היום מקלחונים מעוצבים הן בבית והן במשרד. השימוש ההולך וגובר במקלחונים בכלל ובפרט בכאלה שהם מעוצבים בעיצובים מגוונים, נובע מהעובדה, שמבחינה פונקציונלית מקלחון הוא הרבה יותר נוח לשימוש, הוא תופס פחות שטח מאשר אמבטיה רגילה, כמו כן, במקרים מסוימים, למשל במקרים של שירותים בחדרי הורים, אין מספיק מקום להתקין אמבטיה ולכן נהוג להתקין מקלחון. במקרה של עסקים כגון חנויות או משרדים, מקלחון מעוצב יכול להיות אופציה טובה עבור בעל המקום והעובדים, להתקלח במהלך שעות העבודה, לפני יציאה הביתה, או בין פגישה לפגישה.

כשאנחנו מדברים על מקלחונים מעוצבים, אז עלינו לקחת בחשבון מספר פרמטרים שיעזרו לנו להחליט אילו מקלחונים להתקין. בחלק הבא של המאמר נציג את הפרמטרים השונים, ועל פיהם נציג מספר דוגמאות למקלחונים מעוצבים. חשוב להדגיש, שבכל מקום, בית או משרד, ההחלטה באיזה מקלחון נשתמש, תתקבל על פי אותם פרמטרים, מן הסתם, וכן על פי שיקולים אחרים כגון תקציב, צרכים ותדירות שימוש במקלחון.

 

פרמטרים לבחירת מקלחון וסוגי מקלחונים מעוצבים לבחירה

שטח – הכל מתחיל ונגמר בשאלה, מה מידת השטח שעומד לרשותנו. אומנם מקלחון דורש שטח מצומצם, בוודאי ביחס לאמבטיות או אמבטיונים, ולכן גם משתמשים בו, אך בכל מקרה אנחנו זקוקים לשטח מינימאלי בשביל להתקין מקלחון, שטח בו אנחנו נוכל להתקלח, לאפשר פתיחה של דלת המקלחון וכן שטח בו נוכל להתייבש ולהתלבש. ברגע שנדע מה השטח שעומד לרשותנו וכמה ממנו אנחנו יכולים להקצות להתקנת מקלחון, אנחנו נוכל לבחור אחד שיתאים לנו.

אלמנטים סביבתיים – כאן מדובר גם על אלמנטים של עיצוב אשר נמצאים בשטח המקלחון וסביבו (שיש, כיור, ארון רחצה, ברזים ועוד) וכן אלמנטים שיכולים להשפיע על השימוש בשטח, למשל, אם יש אסלה במקלחת, דוד שמש, מיקום החלון, מיקום דלת הכניסה, האם יש מדרגה בתוך המקום בו נמצא המקלחון. כל אחד מהדברים הנ”ל ישפיע על ההחלטה באיזה מקלחון נבחר.

סגנון העיצוב – בדומה לאלמנטים אחרים של עיצוב בבית או במשרד, גם כאן, אנחנו נצטרך לבחור מקלחון שיתאים לאלמנטים אחרים וישתלבו בו. לא נוכל לבחור מקלחון כהה בזמן שהחדר חגיגי וצבעוני, לעומת זאת לא נוכל לבחור מקלחון קלאסי לחדר מודרני. צריכה להיות התאמה בין השניים.

כאמור אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של מקלחונים, החל ממקלחונים בסגנון מודרני, חלקים, נקיים, לעומת זאת אפשר למצוא מקלחונים יותר קלסיים עם עיטורים ואיורים מסורתיים, אפשר למצוא מקלחונים מעוגלים או מרובעים, וכן אפשר למצוא מקלחונים בצבעים שונים, כולל מקלחונים בהזמנה אישית.

למידע נוסף בנושא מקלחון זכוכית כנסו ותיהנו ממגוון רחב של מוצרים מהמובילים בארץ!

דילוג לתוכן