החלפת דלת מקלחון | תיקון זכוכית דלת מקלחון

החלפת דלת מקלחון שבורה | תיקון זכוכית שבורה בדלת מקלחון

כאשר רוכשים מקלחון זכוכית איכותי, העומד בתקן הישראלי, נדיר שתסבלו מבעיות של סדק בזכוכית המקלחון או התנפצותה, או אפילו בלאי ניכר בזגוגיות. אבל כשזה קורה, מה עושים?

החלפת זכוכית מקלחון אינה תיקון נפוץ ושכיח כל כך כיום, על אף שיותר ויותר חדרי אמבטיה בישראלים מתהדרים במקלחון זכוכית. הסיבה לכך היא בתקן של מכון התקנים הישראלי שנקבע ב-2006 לגבי הזגוגיות בהן נעשה שימוש בדגמים הנמכרים כיום: כל דגם חייב להיבנות מזכוכית בטיחותית למניעת תאונות בעת הרחצה, שלא תישבר בקלות, וגם אם כן לא תתנפץ בצורת סכינים חדים העלולים לגרום לפציעות קשות. עליה להיות בעובי 4-10 מ”מ, כאשר עובי של 6 או 8 מ”מ הוא המומלץ ביותר.

דגמים שעומדים בתקן מצטיינים בעמידות רבה בהרבה בפני שבירה – אך מה לעשות, גם הזגוגיות הבטיחותיות ביותר עלולות להיפגע. בגלל אופיין, כשזה קורה לרוב זה לא מתרחש בהתנפצות אדירה ורועשת, אלא בהיווצרות סדקים קודם כל. סדק בזכוכית מקלחון פירושו אחד: חובה לבצע החלפת זכוכית מקלחון מיד, לפני שהנזק יחמיר והזגוגית אכן תתנפץ ותפצע את אחד המתקלחים.

עלות החלפת זכוכית מקלחון

קשה לתחום במספר את עלותו של תיקון זה: הוא תלוי בכמה גורמים חשובים – עובי הזכוכית, הסוג והצבע שלה (אקסטרה קליר/זכוכית עם דוגמא וכו’), וכמובן, גודל הזגוגית (למשל, אם מדובר בדגם גדול או גבוה מהסטנדרט).

מה חשוב לוודא בעת החלפת זכוכית דלת מקלחון?

קודם כל, חובה להפקיד את התיקון וההחלפה בידי מקצוענים – זגג או חברת מקלחונים המתמחה בעבודות זגגות מעין אלו. לא כדאי לבצע זאת עצמאית: חדר הרחצה הוא מקום מועד לתאונות ביתיות, ואסור לזלזל בחשיבות ההתקנה הבטיחותית.

שנית, חשוב לבדוק שהזגוגית החדשה אכן עומדת בתקן הישראלי, והינה בטיחותית. כלומר, עליה להיות מחוסמת או רבודה (2 שכבות עם פילם דביק ביניהם). חיסום הינו תהליך של חימום וקירור מבוקרים של הזגוגית, ההופכים אותה לחזקה פי 5, וכשהיא נשברת היא מתפרקת לרסיסים קטנים ולא מסוכנים – זהו לרוב הסטנדרט במקלחוני זכוכית איכותיים. בעת החלפת זכוכית מקלחון, וודאו שעל הזגוגית החדשה מופיעה חותמת האישור של מכון התקנים.

איך להימנע מתיקוני דלת מקלחון?

  • רכישה חכמה של מוצר איכותי העומד בתקנים הדרושים – האלף בית למניעת תקלות.
  • הימנעו מהפעלת כוח או טריקת דלתות בעת המקלחת.
  • בדקו בעת רכישת הדגם כיצד כדאי לנקות אותו בצורה הטובה ביותר: המקלחון יישמר לטווח ארוך יותר אם הוא יטופל כיאות. לעומת זאת, ניקוי אגרסיבי בחומרים/ציוד ששורטים את הזכוכית עלול לגרום יותר נזק מתועלת.

כוכב המקלחונים – לרשותכם גם למתן שירותי תיקון מקלחונים, לרבות החלפת זכוכית דלת מקלחון.

רחוב הכשרת היישוב 5, ראשון לציון. טלפון: 03-5544872. שעות פתיחה: א’-ה’ 19:30-9:30, ו’ עד 14:30.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן